Úvod > Upozornění pro občany > Svoz a likvidace TKO

Oznámení občanům

TZ Dejte si dárek začněte třídit o Vánocích _2_.pdf

TZ Třiďte odpad podle značek.pdf

Chcete odolný plot Vyhazujte plasty do žlutého kontejneru.pdf

Jak se recykluje stará lahev.pdf

Vyplatí se třídit a recyklovat papír.pdf

Oblékněte se do plastových lahví.pdf

TZ Roztřídíte odpad do správných kontejnerů A co dál.pdf

TZ Víte, který papír patří do sběru.pdf

Vzhledem k tomu, že se množí dotazy ze strany obyvatel co lze či nelze ukládat do popelnic, zpracovala firma TS Hlinsko s.r.o. propagační materiály jak s odpady nakládat.

Komunální odpad

Třídění odpadů

Firma TS Hlinsko s.r.o. zajišťuje svoz domovního odpadu ve čtvrtek v liché týdny 1x 14 dní (květen – září) a 1x týdně (říjen – duben). V méně přístupných lokalitách, kde velký svozový vůz nezajede, probíhá svoz domovního odpadu malým vozem, a to ve čtvrtek v sudé týdny!!

Svoz domovního odpadu probíhá i v den státního svátku.

Svoz nebezpečného odpadu 2x ročně (jaro, podzim). Svoz recyklovaného odpadu (sklo, plasty, papír)  1x týdně (červenec, srpen), 1x 14 dní (září – červen).

U obecního úřadu je k dispozici kontejner na bio odpad. Větve prosím dávejte vedle tohoto kontejneru. Zároveň je zde umístěn kompostér, do kterého můžete ukládat bio odpad ze zahrádek.

E-BOX - je umístěn na chodbě obecního úřadu a slouží ke sběru drobných elektrospotřebičů např. kalkulaček, mobilních telefonů, drobného počítačového vybavení apod. (neslouží pro staré baterie, výbojky, akumulátory, zářivky…).

Nově bude od 1. 1. 2017 umístěna do hnízda s kontejnery na tříděný odpad za Jednotu a na Práčov sběrná nádoba na odložený jedlý olej a tuk výhradně rostlinného původu z domácností.

NEODKLÁDEJTE tento materiál mimo tuto nádobu!!!

Použitý přepálený olej z domácností shromažďujte do uzavíratelných plastových (PET) lahví, které následně vhodíte do otvoru nádoby k tomu určené!!!