Informační SMS

Vyhledat v textu

Drobečková navigace

Úvod > Obecní úřad > Popis úřadu

Popis úřadu

Obecní úřad

Ing. Roman Kašpar
starosta
 
Bc. Jana Novotná 
místostarosta
 
Renata Vávrová
účetní

 

František Strouhal
kronikář obce
 

Úřední hodiny

Pondělí
7:30 - 13:30
Úterý
11:00 - 17:00
Středa
7:30 - 13:30
Čtvrtek
7:30 - 13:30
Pátek 7:30 - 13:30

Zastupitelstvo

Ing. Roman Kašpar Nezávislí
Bc. Jana Novotná Nezávislí
Martin Janeček Nezávislí
Lukáš Trojan Nezávislí
Ilona Drahá Nezávislí
Milan Netolický Nezávislí
Roman Mrkvička Nezávislí

VÝBORY A KOMISE OÚ

Obecní úřad Svídnice má zřízeny dle § 117 odst. 2 zákona  č. 128/2000 Sb., o-obcích (obecních zřízeních) dva výbory a to finanční výbor a kontrolní výbor. Předsedou výboruje vždy člen zastupitelstva. Počet členů je vždy lichý, nejméně tříčlenný. Dále jsou zde zřízeny komise stavební a sociálně-kulturní. Níže se zmíníme o jejich činnosti.

Finanční výbor

  • předseda: Ilona Drahá
  • členové: Netolický Milan, Drahá Jana
Náplní práce tohoto výboru je provádět úkoly, kterým jej pověří zastupitelstvo. Dále provádí kontrolu hospodaření s majetkem a finančními prostředky obce. Ze své činnosti se výbor odpovídá zastupitelstvu obce.

Kontrolní výbor

  • předseda: Martin Janeček
  • členové: Mrkvička Roman, Průchová Věra
Náplní práce tohoto výboruje kontrolovat plnění usnesení zastupitelstva obce, kontroluje dodržování právních předpisů ostatními výbory a obecním úřadem na úseku samostatné působnosti, plní další kontrolní úkoly, jimiž jej pověřilo zastupitelstvo obce.

Majetková komise

  • předseda: Lukáš Trojan
  • členové: Kožíšek Jan, Tomášek Martin
Náplní práce této komise je evidence závad, předkládání návrhů a zajištění dohledu při údržbě nemovitého majetku ve vlastnictví obce. Dále se komise aktivně účastní územního plánování v katastru naší obce a také provádí drobnou údržbu majetku obce. Své návrhy předkládá zastupitelstvu obce.

Sbor pro občanské záležitosti (SPOZ)

Členové:
Jana Novotná, Věra Poučová, Blanka Kučerová, Margita Lupoměstská

Náplní práce této komise je zajišťovat akce související s kulturním a společenským životem naší obce a to např. vítání nových občánků do života, předávání dárkových balíčků u příležitosti životního jubilea (v 60, 70, 80, 90 a 100 letech), pořádání zájezdů do divadel a muzikálů a výletů u příležitosti dětského dne. Na tuto činnost částečně přispívá obec a částečně si náklady hradí občané. Komise také připravuje a vydává Zpravodaj obce.