Informační SMS

Vyhledat v textu

Drobečková navigace

Úvod > Obecní úřad > Popis úřadu

Popis úřadu

Obecní úřad

Ing. Roman Kašpar
starosta
 
Bc. Jana Novotná 
místostarosta
 
Renata Vávrová
účetní

 

František Strouhal
kronikář obce
 
Ing. Michaela Bašková
pověřenec pro ochranu osobních údajů
 

Úřední hodiny

Pondělí
7:30 - 13:30
Úterý
11:00 - 17:00
Středa
7:30 - 13:30
Čtvrtek
7:30 - 13:30
Pátek 7:30 - 13:30

Zastupitelstvo

Ing. Roman Kašpar Nezávislí
Bc. Jana Novotná Nezávislí
Martin Janeček Nezávislí
Lukáš Trojan Nezávislí
Ilona Drahá Nezávislí
Milan Netolický Nezávislí
Roman Mrkvička Nezávislí

VÝBORY A KOMISE OÚ

Obecní úřad Svídnice má zřízeny dle § 117 odst. 2 zákona  č. 128/2000 Sb., o-obcích (obecních zřízeních) dva výbory a to finanční výbor a kontrolní výbor. Předsedou výboruje vždy člen zastupitelstva. Počet členů je vždy lichý, nejméně tříčlenný. Dále jsou zde zřízeny komise stavební a sociálně-kulturní. Níže se zmíníme o jejich činnosti.

Finanční výbor

  • předseda: Ilona Drahá
  • členové: Netolický Milan, Drahá Jana
Náplní práce tohoto výboru je provádět úkoly, kterým jej pověří zastupitelstvo. Dále provádí kontrolu hospodaření s majetkem a finančními prostředky obce. Ze své činnosti se výbor odpovídá zastupitelstvu obce.

Kontrolní výbor

  • předseda: Martin Janeček
  • členové: Mrkvička Roman, Průchová Věra
Náplní práce tohoto výboruje kontrolovat plnění usnesení zastupitelstva obce, kontroluje dodržování právních předpisů ostatními výbory a obecním úřadem na úseku samostatné působnosti, plní další kontrolní úkoly, jimiž jej pověřilo zastupitelstvo obce.

Majetková komise

  • předseda: Lukáš Trojan
  • členové: Kožíšek Jan, Tomášek Martin
Náplní práce této komise je evidence závad, předkládání návrhů a zajištění dohledu při údržbě nemovitého majetku ve vlastnictví obce. Dále se komise aktivně účastní územního plánování v katastru naší obce a také provádí drobnou údržbu majetku obce. Své návrhy předkládá zastupitelstvu obce.

Sbor pro občanské záležitosti (SPOZ)

Členové:
Jana Novotná, Věra Poučová, Blanka Kučerová, Margita Lupoměstská

Náplní práce této komise je zajišťovat akce související s kulturním a společenským životem naší obce a to např. vítání nových občánků do života, předávání dárkových balíčků u příležitosti životního jubilea (v 60, 70, 80, 90 a 100 letech), pořádání zájezdů do divadel a muzikálů a výletů u příležitosti dětského dne. Na tuto činnost částečně přispívá obec a částečně si náklady hradí občané. Komise také připravuje a vydává Zpravodaj obce.