Hlášení místního rozhlasu 24.1.2023.

Úvod > Obec > Aktuality > Omezení v souvislosti s nouzovým stavem 3

Omezení v souvislosti s nouzovým stavem 3

Obecní úřad Svídnice

V zájmu ochrany zdraví občanů a zaměstnanců obecního úřadu omezuje úřední hodiny Oú Svídnice pro veřejnost na pondělí 9,00 - 12,00 a středu 9,00 – 12,00. Na Oú i poštu Partner je zakázán vstup bez ochranných prostředků dýchacích cest.

Žádáme občany, aby maximálně omezily návštěvy Oú a k platbám poplatků využily účet obce 1141653309/0800. Poplatek za svoz odpadů je od letošního roku zvýšen na 500,-/osobu. Při platbě na účet uvádějte jako variabilní symbol č.p. nebo č.ev. nemovitosti a do poznámky jméno poplatníka.

Pardubický kraj – doprava

Dalším omezení regionální drážní a linkové (autobusové) dopravy na území Pardubického kraje. Toto omezení může mít vliv i na mezikrajskou dopravu. Zrušení veřejné linkové dopravy o sobotách, nedělích a státních svátcích a další.

Omezení_dopravy.pdf

České dráhy

V důsledku opatření proti šíření koronaviru může dojít k dalšímu omezení některých spojů. Zkontrolujte si svůj spoj před jízdou.

Pro podnikatele

Konzultační možnosti pod názvem „Podnikatelská pohotovost“, kde se mohou podnikatelé dovědět odpovědi a rady na své dotazy. Služba je určena pro každého podnikatele, který potřebuje s něčím poradit v souvislosti s aktuální koronavirovou situací. Pomoc podnikajícím z Pardubického kraje se dostane každému od živnostníka přes mikro podnik až po větší firmu. Tuto službu nabízí Podnikatelský inkubátor Pardubického kraje (P-PINK). Využití Podnikatelské pohotovosti je pro podnikatele velice jednoduché. Vyplní základní informace, specifikují dotaz skrze formulář a P-PINK zajistí propojení s vhodným odborníkem z řad mentorů inkubátoru, profesionálem z praxe, v současné době formou vzdálené konzultace.

Odkaz http://www.p-pink.cz/koronavirus-podnikatelska-pohotovost

Podnikatelská pohotovost.pdf