Hlášení místního rozhlasu 28.7.2021
Rezervace bývalé školy
Hlášení místního rozhlasu 24.8.2021
Pozvánka - Loučení s prázdninami - Svídnický extrém
Rezervace bývalé školy - nohejbalový turnaj

Úvod > Obec > Aktuality

Novější 1 3 25 50 74

Mobilní rozhlas ve Svídnici

Obecní úřad oznamuje, že probíhá testování nové služby pro občany, díky které můžete dostávat důležité informace (odstávky, poruchy, pozvánky) přímo do Vašeho telefonu. Služba je ZDARMA, stačí se jen registrovat přez odkaz https://obecsvidnice.mobilnirozhlas.cz/registrace, nebo pomocí formuláře na obecním úřadě.

V případě zájmu občanů, bude služba pořízena i pro další období.

Registrační leták

Prodej kuřic a pstruhů.

Datum konání: 5. 8. 2022

Firma Svoboda Lučice oznamuje, že bude tento pátek v 9:15 u prodejny Regent prodávat nosné kuřice.

Prodej kuřic.pdf

Pstruhařství Dolní Babákov oznamuje, že bude tento pátek v 9:30 u prodejny Regent prodávat pstruhy z vlastního chovu. V nabídce budou pstruzi kuchaní, uzení, filety, saláty a další rybí výrobky.

Prodej pstruhů - foto.jpg

Spolek Rybník v Lukách, z.s. - brigáda

Datum konání: 30. 7. 2022

Výbor spolku RYBNÍK V LUKÁCH, z.s. vyhlašuje na sobotu 30.7.2022 brigádu. Bude prováděno kosení a úklid travního porostu na svěřených pozemcích.
S sebou dle možností křovinořezy, kosy, hrábě a holínky.
Sraz účastníků v 7:00 hod. u přítoku rybníka.

Děkujeme předem za Vaši účast
Výbor Spolku

Osobní doklady před dovolenou - informace MV

Osobní doklady- leták

Datum konání: 29. 6. 2022 - 30. 6. 2022

Obecní úřad oznamuje, že jsou ve čtvrtek 29.6., v pátek 30.6. a v pondělí 4.7.2022 zrušeny úřední hodiny.

Za případné komplikace se omlouváme

Pietní večer - Ležáky

Pietní večer připomene oběti nejen ležácké tragédie

V pátek 24. 6. uplyne přesně 80 let od chvíle, kdy byla v odvetě za atentát na zastupujícího říšského protektora Reinharda Heydricha vypálena osada Ležáky na Chrudimsku. Pardubický kraj si ve spolupráci s Památníkem Lidice, Památníkem Ležáky a Československou obcí legionářskou připomene toto smutné datum naší historie vzpomínkovým dnem přímo v pietním území Ležáky. Celá pieta vyvrcholí ve 20 hodin komponovaným společenským večerem s vystoupením Komorní filharmonie Pardubice, Dagmar Peckové, Zbigniewa Czendlika či řady historiků a odborníků. Součástí večera bude premiéra nového českého filmu Stříbrné requiem, který mapuje osudy parašutistů a pomocníků odboje na Pardubicku. Vstup je po celý den, a to včetně komponovaného večera volný a zdarma.

Plakát - celý den Ležáky.pdf

Plakát - pietní večer Ležáky.pdf

Petice za zachování provozu Chrudimské nemocnice.

Obecní úřad nabízí možnost podpisu petice za zachování provozu Chrudimské nemocnice.

Petice je k podpisu uložena na obecním úřadě a na poště Partner ve Svídnici.

Průvodní dopis

Text petice

Datum konání: 16. 6. 2022 - 17. 6. 2022

Obecní úřad oznamuje, že jsou ve čtvrtek a pátek (16. a 17.6.2022) zrušeny úřední hodiny. Za případné komplikace se omlouváme.

Letní jízdy historických parních vlaků v Pardubickém kraji

Parní vlaky pojedou v létě také do Polska, ale i Moravské Třebové

Tradiční letní jízdy parního vlaku budou pokračovat také letos. Kromě dvou nových jízd z Dolní Lipky přes Českou Třebovou až do Moravské Třebové se mohou železniční nadšenci těšit také na osvědčenou trasu krajinou Orlickoústecka a Králicka až do Hanušovic v Olomouckém kraji. Na veleúspěšnou jízdu do Polska naváží tentokrát dvě jízdy, a to v červnu a v září. Na tom se dohodl hejtman Pardubického kraje Martin Netolický se zástupci Muzea starých strojů a technologií v Žamberku.

Parní vlaky plakát.pdf

Datum konání: 11. 6. 2022

Sportovní oddíl TJ Svídnice zve všechny své příznivce na mistrovské utkání ve fotbale okresního přeboru mužů, které se odehraje v sobotu 11.6.2022 od 17:00 hodin ve Svídnici. Soupeřem našeho mužstva bude mužstvo z Načešic.

Novější 1 3 25 50 74