Úřední hodiny Oú Svídnice

Úvod > Obec > Aktuality > SDH Svídnice - příspěvek - Rozsvěcení vánočního stromu dopadlo na výbornou

SDH Svídnice - příspěvek - Rozsvěcení vánočního stromu dopadlo na výbornou

Rozsvěcení stromu ve Svídnici dopadlo na výbornou

První adventní neděle patřila na mnoha místech republiky slavnostnímu rozsvěcení vánočního stromku. Nejinak tomu bylo i ve Svídnici. Před sedmnáctou hodinou postávaly před tamním obecním úřadem hloučky místních i přespolních těšící se na doušek vánoční atmosféry. Ta byla servírována jako nejlahodnější štědrovečerní večeře. Návštěvník mnohdy nestačil sledovat, co se děje a děti, ty byly jako u vytržení.

Pásmo koled a básní připravených dětmi z MŠ a ZŠ Lukavice se stalo dokonalou kulisou živému betlému. Přítomní se mohli zaposlouchat do krásných melodií, zazpívat si známé i méně známé koledy a v neposlední řadě se také dozvěděli o narození Ježíška. K jesličkám, v nichž byl Ježíšek položen, putovali nejen pastýři a tři králové se svými dary, ale i zvědavé děti.

Zář komety, jež hlásala světu, že narodil se Ježíšek, a jež nechyběla v Betlémě ani ve Svídnici, nahradilo rozsvícení vánočního stromku. Na první pohled se sice zdálo, že on svítit nebude. Starosta SDH však nakonec techniku přemluvil a barevné žárovky přilákaly desítky očí.

Zatímco nejeden dospělý se nechal zlákat teplým mokem, děti byly fascinovány pouštěním lodiček. U kádě s vodou se strkali malí i větší ve snaze odfouknout tu svou někam dál. Kotvit bylo nepřípustné! Pomyslnou třešničkou na dortu byl "výpadek proudu" v celé vesnici, zářil jenom fešák strom.

Rozsvěcení bylo pro Svídnici premiérou, která dopadla fantasticky. Když se spojí všechny spolky v obci a každý přidá ruku k dílu, bylo by smutné, aby dílo nedopadlo tak skvěle.

Rozzářeným stromem uvítali ve Svídnici advent, již nyní SDH Svídnice srdečně zve na jeho zakončení, kterým bude vánoční koncert. Ten se bude konat 21. prosince 2014 od 16 hodin v kostele svatého Jakuba na Práčově.