Hlášení místního rozhlasu 4.1.2022
Rezervace bývalé školy
Rezervace bývalé školy

Úvod > Obec > Aktuality

Svídnický extrém team - "O pohár dětských OCR skupin ČR"

Svídnický extrém team je posílen o tým dětí a zároveň je pozván na virtuální challenge mezi dětskými OCR tréninkovými skupinami "O pohár dětských OCR skupin ČR" . Na start se přihlásí 7 děvčat a 5 chlapců. V týdnu od 5.4.2021 budou muset naběhat co nejvíce kilometrů a zároveň zvládnout  co nejlépe 10 různých cviků jako plank, dřepy, švihadlo, hod na cíl, angličáky, skákání snožmo, balanc, raky, skok do dálky a vis. Jde nám hlavně o radost ze cvičení.

Upozornění občanům - splatnost místních poplatků na rok 2021

Upozorňujeme občany, že se blíží splatnost místních poplatků ze psa a za svoz TKO.

Splatnost dle obecně závazných vyhlášek, které najdete v sekci Obecní úřad - Vyhlášky, zákony, usnesení je 31. 3. 2021.

Žádáme ty, kteří dosud výše uvedené místní poplatky neuhradili, aby tak učinili co nejdříve a vyvarovali se sankcím, které by díky pozdní platbě následovaly.

Děkujeme.

Ztráta psa v okolí obce

Ztráta psa.pdf

Spolek Hurá na Výlet! - informace

Hurá TV je nekomerční internetová televize pro seniory, kteří se v těchto časech cítí osamělí nebo znudění.

Když nemůžou za námi do klubovny, vyrazíme my s klubovnou za nimi domů. Budeme společně cvičit, vařit, poznávat zajímavá místa, lidi, učit se, vzdělávat, vyrábět  a bavit se při muzice.

To vše díky podpoře neziskových organizací, mediálních domů, veřejných institucí, dobročinných spolků, nadací i malých dárců. A také našich kolegů ze spolku Hurá na Výlet!

Nejsme profesionální kameramani ani moderátoři. Nemáme v mediální oblasti žádné kurzy, praxi ani vystudované školy. Máme “jen” nadšení a touhu naplnit a zpříjemnit osamělým seniorům tyto šedivé dny.

Hura_TV_plakat-A4.pdf

Informace ČEZ o odstávkách

Kampaň Léta s letáky končí.
Od 1. 1. 2021 se již nevylepují papírová oznámení a společnost ČEZ přechází na elektronický způsob informování. Každý zákazník si může sjednat zasílání upozornění na plánované odstávky ke svému odběrnému místu e-mailem nebo SMS zdarma na www.cezdistribuce.cz/sluzba.
Pro veřejnost jsou informace k dispozici také na stránkách www.cezdistribuce.cz/odstavky, a to vždy nejpozději 15 dnů před konáním odstávky.

Informace ČEZ.pdf

Datum konání: 15. 3. 2021

Obecní úřad oznamuje, že jsou zrušeny úřední hodiny Oú Svídnice v pondělí 15.3.2021. Za komplikace se omlouváme.

Oznámení občanům - Svoz nebezpečného odpadu dne 27.3.2021

Datum konání: 27. 3. 2021

nebezpečný odpad plakát.pdf

Krizové opatření vlády - omezení veřejné dopravy

S ohledem na přijatá vládní opatření a s ohledem na vývoj epidemie nejen na území Pardubického kraje, dojde s platností od 7.3.2021 k omezení veřejné dopravy.

V autobusové dopravě dojde od tohoto data k přechodu na prázdninový letní provoz. Jízdní řády budou po jejich schválení k dispozici na adrese: http://portal.idos.cz/Search.aspx?mi=2&c=7

V železniční dopravě dojde od tohoto data k omezení některých spojů v rozsahu obdobném na podzim roku 2020. Přehled omezení konkrétních vlaků bude k dispozici na stránkách Pardubického kraje: www.pardubickykraj.cz

Tato opatření jsou zavedena s platností do 5.4.2021.

Okolní kraje taktéž chystají omezení dopravy k 7.3.2021. Věnujte tedy prosím případnou pozornost i mezikrajským linkám a spojům, které nejsou v objednávce Pardubického kraje

Upravené úřední hodiny na Oú Svídnice.

Obecní úřad oznamuje, že do 23.3.2021 včetně, jsou upraveny úterní úřední hodiny Oú Svídnice:

Úřední hodiny úterý: 15,00 - 17,00

Ostatní dny bez omezení.

Krizové opatření vlády k omezení pohybu od 1. 3. 2021 - formuláře

cestne prohlaseni vzor.docx

formular cesty mimo praci.docx

Potvrzeni zamestnavatele na vice cest do prace.docx

otázky a odpovědi.docx