Hlášení místního rozhlasu 5.3.2024
Hlášení místního rozhlasu 12.3.2024
Hlášení místního rozhlasu 19.3.2024
Svoz nebezpečného odpadu
Hlášení místního rozhlasu 26.3.2024.

Úvod > Obec > Aktuality

Milostivé léto 2022

Oddlužovací akce vyhlášená státem umožňuje zbavit se vysokých exekučních poplatků, sankcí a úroků, které navýšily původní dluh a komplikují tak jeho splácení.

Milostivé léto - podmínky

Prodej kuřic a pstruhů.

Datum konání: 5. 8. 2022

Firma Svoboda Lučice oznamuje, že bude tento pátek v 9:15 u prodejny Regent prodávat nosné kuřice.

Prodej kuřic.pdf

Pstruhařství Dolní Babákov oznamuje, že bude tento pátek v 9:30 u prodejny Regent prodávat pstruhy z vlastního chovu. V nabídce budou pstruzi kuchaní, uzení, filety, saláty a další rybí výrobky.

Prodej pstruhů - foto.jpg

Spolek Rybník v Lukách, z.s. - brigáda

Datum konání: 30. 7. 2022

Výbor spolku RYBNÍK V LUKÁCH, z.s. vyhlašuje na sobotu 30.7.2022 brigádu. Bude prováděno kosení a úklid travního porostu na svěřených pozemcích.
S sebou dle možností křovinořezy, kosy, hrábě a holínky.
Sraz účastníků v 7:00 hod. u přítoku rybníka.

Děkujeme předem za Vaši účast
Výbor Spolku

Osobní doklady před dovolenou - informace MV

Osobní doklady- leták

Datum konání: 29. 6. 2022 - 30. 6. 2022

Obecní úřad oznamuje, že jsou ve čtvrtek 29.6., v pátek 30.6. a v pondělí 4.7.2022 zrušeny úřední hodiny.

Za případné komplikace se omlouváme

Pietní večer - Ležáky

Pietní večer připomene oběti nejen ležácké tragédie

V pátek 24. 6. uplyne přesně 80 let od chvíle, kdy byla v odvetě za atentát na zastupujícího říšského protektora Reinharda Heydricha vypálena osada Ležáky na Chrudimsku. Pardubický kraj si ve spolupráci s Památníkem Lidice, Památníkem Ležáky a Československou obcí legionářskou připomene toto smutné datum naší historie vzpomínkovým dnem přímo v pietním území Ležáky. Celá pieta vyvrcholí ve 20 hodin komponovaným společenským večerem s vystoupením Komorní filharmonie Pardubice, Dagmar Peckové, Zbigniewa Czendlika či řady historiků a odborníků. Součástí večera bude premiéra nového českého filmu Stříbrné requiem, který mapuje osudy parašutistů a pomocníků odboje na Pardubicku. Vstup je po celý den, a to včetně komponovaného večera volný a zdarma.

Plakát - celý den Ležáky.pdf

Plakát - pietní večer Ležáky.pdf

Petice za zachování provozu Chrudimské nemocnice.

Obecní úřad nabízí možnost podpisu petice za zachování provozu Chrudimské nemocnice.

Petice je k podpisu uložena na obecním úřadě a na poště Partner ve Svídnici.

Průvodní dopis

Text petice

Datum konání: 16. 6. 2022 - 17. 6. 2022

Obecní úřad oznamuje, že jsou ve čtvrtek a pátek (16. a 17.6.2022) zrušeny úřední hodiny. Za případné komplikace se omlouváme.

Letní jízdy historických parních vlaků v Pardubickém kraji

Parní vlaky pojedou v létě také do Polska, ale i Moravské Třebové

Tradiční letní jízdy parního vlaku budou pokračovat také letos. Kromě dvou nových jízd z Dolní Lipky přes Českou Třebovou až do Moravské Třebové se mohou železniční nadšenci těšit také na osvědčenou trasu krajinou Orlickoústecka a Králicka až do Hanušovic v Olomouckém kraji. Na veleúspěšnou jízdu do Polska naváží tentokrát dvě jízdy, a to v červnu a v září. Na tom se dohodl hejtman Pardubického kraje Martin Netolický se zástupci Muzea starých strojů a technologií v Žamberku.

Parní vlaky plakát.pdf

Domácí fotbalové utkání - muži.

Datum konání: 11. 6. 2022

Sportovní oddíl TJ Svídnice zve všechny své příznivce na mistrovské utkání ve fotbale okresního přeboru mužů, které se odehraje v sobotu 11.6.2022 od 17:00 hodin ve Svídnici. Soupeřem našeho mužstva bude mužstvo z Načešic.